Kobieca Wyprawa na Bali & archipelag Gili Magia i SPA. Spotkanie z Szamanką.


Są takie miejsca na świecie, o których mówi się, że należy je odwiedzić choć raz w życiu. Miejsca, gdzie w magiczny sposób całość codzienności zostaje daleko, wraz z pierwszym dotknięciem ziemi po opuszczeniu samolotu. Miejsca, w których nagle żyjemy ,,tu i teraz,, odczuwając piękno otoczenia, lekkość dzwięków. Otuleni pięknem doznań i widoków regenerujemy się całkowicie. TAKIM MIEJSCEM JEST BALI.
BALI czyli ,,Wyspa szczęśliwa,, uznawana za raj na ziemi i cudowną, holistyczną terapię dla duszy i ciała. Piękno krajobrazu, rozkosze w SPA. Wszechobecne, kojące zapachy i dzwięki. Niezwykłe terasowe pola ryżowe, soczyście zielone lasy tropikalne. To wszystko pozostaje w pamięci na całe życie. Ocean Indyjski i rajskie plaże, jak z hollywoodzkich filmów. Jednak prawie bezludne, natychmiast dające ukojenie zmysłom. Wśród rytualnych balijskich tańców i śpiewów każda z Was znajdzie skrawek raju dla siebie.
Program imprezy:
Biorąc pod uwagę, że samo miejsce oferuje przybyszom tak wiele możliwości, z których aż chce się skorzystać; stworzyliśmy nasz program tak, aby móc zaspokoić różne potrzeby.
Chcemy wszystkim dać szansę, by całkowicie odpocząć, nacieszyć się słońcem, tropikalnym oceanem, plażą pod palmami oraz kulturą i sztuką tego pięknego miejsca. 
Mamy jeszcze dodatkową atrakcję – kilka dni na wyspach Gili! To znajdujące się w pobliżu Bali rajskie wysepki nie znające motoryzacji. Rafa koralowa tworzy tam prawdziwie przecudny krajobraz zarówno nad, jak i pod wodą. Dla tych, co nurkują niewątpliwie dodatkowa atrakcja. Dla każdego możliwość podglądania podwodnego świata. Na pewno spotkamy wielkie morskie żółwie i setki kolorowych rybek. 
Profesjonalną opiekę turystyczną oraz wszelkie potrzebne ubezpieczenia zapewnia nam nieocenione Biuro Podróży VIVALDI. Ludzie, którzy już od lat zabierają nas w różne, przepiękne kierunki i gwarantują wrażenia dalekie od standarowych, masowych imprez. Tym razem grupa jest również butikowa – ca. 15 osób. Pozwala to na niespotykany komfort pobytu. Hotele wybrane zostały w kategoriach ponad klasą turystyczną – powinny zadowolić wymagania butikowych podróżniczek.
Jednego, czego NIE MOŻECIE się spodziewać po naszej wspólnej wyprawie, to przeciętności wycieczek masowych, proponowanych przez duże biura. Ale to dobry znak! 🙂
Poniżej przeczytacie szczegółowy program naszych propozycji zwiedzania wyspy, w którym na pewno każda znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy !
NIE MA DRUGIEGO TAK MAGICZNEGO MIEJSCA NA ŚWIECIE – GDZIE LUDZIE TAK CZĘSTO ŚWIĘTUJĄ I UŚMIECHAJĄ SIĘ DO PRZYBYSZÓW. MIEJSCA Z ŻYWĄ RELIGIĄ, KTÓRA DOMINUJE NAD CAŁYM ŻYCIEM BALIJCZYKÓW; Z PRZEPIĘKNĄ ARCHITEKTURĄ, WIELOBARWNĄ PRZYRODĄ I TĄ NIESAMOWITĄ MAGIĄ WYSPY, KTÓRA POTRAFI ZACZAROWAĆ KAŻDĄ PODRÓŻNICZKĘ NA ZAWSZE.
POLECAMY WYPRAWĘ EKSPLORUJĄCĄ NIE TYLKO WYSPĘ, ALE I SIEBIE.
NIE ZAMYKAMY SIĘ W 5* KURORCIE, LECZ POSZUKUJEMY „DUCHA WYSPY”.

1 Dzień /2 Dzień – 3 Dzień
Salamant Katang! (Dzień Dobry!). Spotykamy się na lotnisku w Warszawie. Lecimy z przesiadkami do Denpasar. Po drodze przekraczamy równik. Po wylądowaniu w Denpasar można się zastanawiać, czy samolot nie wylądował w jakiejś egzotycznej świątyni… Tu wszystko jest inne! Bajkowe! Zaczarowane! Po odprawie granicznej i spotkaniu z naszym balijskim przewodnikiem, udajemy się do naszego pierwszego hotelu na Bali, w Sanur, położonego tuż przy plaży. Zakwaterowanie w hotelu Puri Santrian. Do dyspozycji baseny, relaks w zieleni i niespozianka! Dla każdej z Was mamy zarezerwowany kojący balijski masaż , który pozwoli zrelaksować się po trudach podróży. Zostaniemy tu na pierwsze dwa dni aby zaaklimatyzować się z miejscem i nabrać sił do eksploracji wyspy. Plaża, słońce, ocean, egzotyczne zapachy i dżwięki. Zostawiamy codzienność daleko za nami! W Kobiecnym Kręgu poznajemy się nawzajem i dzielimy emocjami i energiami. Pójdziemy na pierwsze spacery – zapoznamy się z okolicą i skosztujemy lokalnych kulinariów, a wybór jest oszałamiający – oto przed nami potrawy z całego świata oraz słynne, balijskie street food. Od tanich lokalnych barów po eleganckie restauracje. Ceny na każdą kieszeń, dania na każde podniebienie… Dla ,,sroczek-zakupowiczek,, raj na ziemi! Kolorowe, piekne sukienki, chusty, tradycyjne sarongi (będziecie w nich chodzic przez cały pobyt – są w tym klimacie najwygodniejsze 🙂. Szał kolekcjonowania garderoby letniej na kolejne sezony ! 😉

Dla chętnych (F) niezapomniany rafting rzeczny wśród tropikalnej puszczy. Bez obaw – jest bezpieczny a przewodnicy łodzi doświadczeni. Najpierw odcinek przygody, gdzie team na łódce musi ominąć mielizny i głazy oraz oczywiście 😉 wygrać wyścig z innymi grupami ( ostanio nasza babska drużyna pokonała Niemców, Belgów i Rosjan 🙂 😃 ). W drugiej części spływu – spokojny nurt i podziwianie monumentalnych rzeżb na sięgających nieba skalnych ścianach. Sceny mitologii balijskiej, zwierzęta, smoki, demony i duchy. Cud, którego nigdy się nie zapomni!

4 Dzień – 6 Dzień
Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Ubud. To ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. Piękne miasteczko, w ktorym znajdziecie tylko galerie, butiki, sklepiki z pięknościami wszelkiego rodzaju; knajpki, restauracje, salony masażu i SPA. Położone wśród pól ryżowych, tworzących krajobrazy, jak z okładkowych pocztówek magazynów podróżniczych. W drodze do Ubud zatrzymamy się w pracowniach artystycznych Batiku , rzeźby i malarstwa. Pracownia batiku zadowoli każdą kobietę kochającą piękne tkaniny i jakość jedwabiu. Uważajcie aby nie wykupić wszystkiego! 😉 🙂.
Przejazd połączony ze zwiedzaniem: wodospadu Tegenungan, w którym można się wykąpać; świątyni Tirta Sudamala, gdzie można przejść pierwszą balijską ceremonię oczyszczania oraz grobowce Królów Gunung Kawi. Po południu zakwaterowanie w hotelu Honai Resort. Nasz hotel położony jest w pięknym egzotycznym ogrodzie. Pocztówki z resortów w środku tropikalnego lasu staną się rzeczywistością! Czas relaksu i odpoczynku uprzyjemni basen. Polecamy też działające cuda masaże i zabiegi (F) w hotelowym SPA.
W Ubud znajdziemy muzea, galerie sztuki balijskiej, tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Zwiedzimy prywatne, małe pracownie i poznamy miejscowych artystów. Zajrzymy również do szkoły Tańca gdzie będzie możliwość (F) nauczenia się prostej choreografii i posłuchania o tajemnicach przekazu Balijskiego Tańca.
Udamy się także do słynnego Małpiego Lasu ze świątynią Małp, zobaczymy tarasy ryżowe wpisane na listę UNESCO oraz zjemy lunch w klimatycznej restauracji wegańskiej na polach ryżowych.
W poszukiwaniu Ducha Bali, odkryjemy zniewalającą magię wyspy. Odwiedzimy między innymi najbardziej uduchowioną świątynie świętych źródeł Tirta Empul, – gdzie będziemy mogły wziąć udział w ceremonii oczyszczania się w świętych źródłach tym razem w najważniejszej świątyni puryfikacyjnej na wyspie, zwanej też świątynią Świętych Źródeł. Drugi nocleg w hotelu Honai Resort w Ubud.
Kolejnego dnia przedpołudnie mamy wolne a po południu wyjazd do tzw. Świątyni „Zachodzącego Słońca” czyli Tanah Lot położonej na potężnych klifach, z których rozpościerają się zapierające dech widoki. Piękne i wręcz pocztówkowe miejsce. Na koniec dnia możecie obejrzeć kultowe balijskie przedstawienie teatralne (F) Kecak Dance lub po prostu odpocząć patrzac na teatr fal oceanu zmagających się ze ścianami klifów. Następnie powrót na ostatni nocleg w hotelu Honai Resort w Ubud.

7 Dzień
Czas opuścić artystyczny Ubud i wyruszyć na północ wyspy. Zatrzymujemy się przy świętych wodospadach Git Git oraz zobaczymy ikonę wyspy, świątynię na jeziorze Beratan. Docieramy na północ Bali, gdzie rozciąga się 8-kilometrowy odcinek plaży pokrytej czarnym piaskiem – Lovina. To kurort, gdzie życie toczy się w wyraźnie wolniejszym tempie, niż w innych nadmorskich kurortach na wyspie. Można tu nurkować albo oglądać delfiny (F). Zakwaterowanie w hotelu The Lovina nad brzegiem morza balijskiego.

8 Dzień
Rano odpoczynek na wyjątkowych czarnych wulkanicznych plażach Loviny . Plaże te upodobali sobie nowożeńcy , którzy często przyjeżdżają tu na sesje fotograficzne. Wczesnym popołudniem przejazd do Singaraja gdzie spotkacie się z lokalną Szamanką/Braminką na wspólnej ceremonii w świątyni hinduistycznej.
Przed dalszą drogą późny lunch/kolacja w balijskim domu Przewodnika. Unikalna możliwość doświadczenia autentycznego życia mieszkańców wyspy. Poczujemy jak żyją i jedzą zwykli lokalni mieszkańcy. Doświadczymy słynnej, balijskiej gościnności i zobaczymy balijski do od strony jego serca. Wieczorem przejazd do Candidasa. Zakwaterowanie w hotelu Sagara.

9 Dzień 
Po śniadaniu wyprawa na pobliską, samotną plażę. Obraz wycięty z filmów o bezludnych wyspach. Tylko zatoczka, ocean i MY. OK….jest też maleńki plażowy bar serwujący świeżo złowione langustynki, krewetki i ryby. Powrót do hotelu i kolejna wyjątkowa wyprawa do „Matki Świątyń” – Pura Besakih. Pod masywem potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Góra) – wznoszącego się na wysokość 3142 m n.p.m. „Matka Świątyń” leży wysoko na stromych zboczach wulkanu Pura Besakih,. To największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie. Składa się na nią rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich tutejszych wyznawców hinduizmu. Powstała w VIII w. n.e. jako górska świątynia tarasowa. W ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana, aż osiągnęła obecny kształt. Kolejny nocleg w Hotelu Sagara.

10 Dzień
Rano szybka podroz lodziami na gili. Po wielu duchowych atrakcjach i z bujną kolekcją wrażeń wyruszymy na kolejne dni odpoczynku i slow life na archipelagu wysp Gili. Zatrzymamy się tuz przy plazy na wyspie Trawangan, gdzie nie ma motoryzacji. Po wyspie poruszamy się tylko bryczkami lub rowerami. Czekaja tam dla nas wieczorne przedstawienia na plaży(F) , wiele uroczych restauracji i dużo relaksu. 
Dodatkowo możliwość (F) rejsu po archipelagu łodzią ze szklanym dnem, odwiedzanie sąsiednich wysp czy nurkowanie w kilku punktach wokół wysp. Codziennie wieczorem na wyspie Trawangan Nocny Targ z miejscowymi specjałami. Miejsce, które trzeba odwiedzic i to nie tylko jeden raz aby posmakowac lokalnych specjałów i poczuć zapachy egzotycznej kuchni Gili. Dla chętnych (F)kurs przygotowywania balijskich potraw prowadzony przez miejscowego szefa kuchni.

11 – 13 Dzień
… Czas wolny. Kolejne dni zażywania rajskich rozkoszy…slow life…, plaża i ,,nic nierobienie,, . 
W turkusowej, przejrzystej wodzie odbijają się ciemnozielone palmy, dzikie plaże, zachęcają białym piaskiem, a rafa koralowa mieni się masą kolorów. W programie: wspólne aktywności lub czas wolny.

Na przykład czas można spędzić (F) nurkując na jednych z piękniejszych raf, co gwarantuje niezapomniane wrażenia. Bajeczny podwodny świat jest tam na wyciągniecie ręki. Wokół Gili znajdują się jedne
z najciekawszych terenów do eksploracji snorkowej z wybornymi warunkami do pływania i nurkowania. M.in.: podwodne rzeżby zainstalowane na Gili Meno, przez artystę Jasona Tylora, na tyle płytko, że ich oglądanie jest możliwe nawet dla niewprawnych snorkerów.

Dla kochających slow life – leniwy wypoczynek w hamaku, wylegiwanie się na pięknych plażach, rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, raczenie się pysznym grillowanym jedzeniem na plaży czy wspomnianym, conocnym targu gdzie zawsze można kosztować świeżych owoców morza i ryb. Zachwycanie się podwodnym światem i piesze wycieczki. Tańce na plaży , ognisko. I dluuuuugie, nocne, kobiece pogaduchy 🙂 .

14 Dzień
Powrót na Bali. Ze smutkiem opuszczamy ten raj na ziemi aby powrócić na ostatnią noc do Kuty. Po drodze zatrzymamy się w Świątyni Nietoperzy gdzie gniazduje tysiące nietoperzy którym składane są ofiary. Wracamy do hotelu, gdzie zjemy razem wspólny posiłek, opowiemy sobie o tej pięknej przygodzie i umówimy się na kolejną , kobiecą, rajską wyprawę… 🙂Wieczorem chętne (F) imprezowiczki i zakupowiczki mogą wybrać się na szaleństwa w butikach stolicy czy w największych dyskotekach Kuty.
15 Dzień

Po śniadaniu , ostatnia kąpiel w morzu i Przejazd na lotnisko w Denpasar. Powrót do Polski Należy pamiętać o zmianie czasu wracamy następnego dnia .

Koniec programu.

CENA : 7 800 zł + 500 USD
Cena obejmuje:
Transport na Bali wg programu ( prywatny van klimatyzacja , łodzie na Gili )
Transfery z i na lotnisko
13 Noclegów w hotelach 3/4 * pokoje 2 osobowe z łazienkami i klimatyzacją. Możliwość dopłaty do jedynki.
Wszystkie hotele z basenami blisko plaży (z wyjątkiem noclegu w Ubudzie – interior )
Codzienne śniadania
Bilety wstępów do obiektów wg programu
Masaż balijski po przylocie dla każdego uczestnika .
Spotkanie z Szamanką i unikalny rytuał.
Kolacja Balijska u rodziny miejscowego przewodnika.
Wsparcie, przewodnictwo i opieka miejscowego przewodnika w j angielskim
Pilot w j polskim
Ubezpieczenie KL I NWW oraz bagaż
Opłata na Fundusz Gwarancyjny + Fundusz Pomocowy

Cena nie obejmuje:
Biletu lotniczego ! Biuro pomaga w zakupie biletów na wspólny lot. Przewidywana cena biletu na dzień publikacji programu to ok.: 3500 PLN. Celujemy w linie: Katar, Emirates i KLM. 1 przesiadka.
Pozostałych posiłków (poza śniadaniami) – wyspy oferują bogaty wybór knajpek, restauracji i barów, gdzie smakowity obiad serwowany jest w przedziale 6 USD – 20 USD.
Dodatkowych aktywności takich jak inne wycieczki fakultatywne zaproponowane w programie, dostępne na wyspie ujęte w programie a nie w świadczeniach. Np. Kecak Dance, Rafting, rejsy wycieczkowe, kurs tańca i inne oznaczone w programie (F).

Płatności :
Przy zapisie wpłata zadatku 3 000 zł. 
Na miesiąc przed imprezą dopłata do reszty ceny
Kwota w USD płatna na miejscu przewodnikowi grupy.
Ze względu na dynamiczną sytuację kursów walutowych, zastrzegamy sobie możliwość niewielkich zmian w programie.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje via messenger lub mailem: podroze@swiatnalezydociebie.pl