O nas

Fundacja Świat Należy do Ciebie – Spełniaj Marzenia powstała jako inicjatywa skierowana głównie do Kobiet, które pragną eksplorować świat w sposób nieszablonowy, otoczony wsparciem kobiecych więzi. Ponieważ Kobiety stają się matkami a dzieci dorośleją; od jesieni 2023 roku, na życzenie mam i ich pociech, poszerzyliśmy naszą działalność, obejmując także edukację młodzieży oraz realizację projektów promujących proekologiczny styl życia Europejczyków. Pomimo pierwotnego skupienia na kobietach, nasze drzwi są teraz otwarte dla wszystkich, którzy chcą zgłębiać tajniki podróży, zdobywać nowe umiejętności oraz pielęgnować więzi z naturą.

Od końca 2019 roku sytuacja geopolityczna popchnęła ku kolejnej zmianie.  Postanowiłyśmy wykorzystać dyskomfort braku możliwości swobodnych podróży i przekształcić go w pozytywną transformację dla poszerzenia proponowanych przez nas aktywności. Organizujemy i współorganizujemy wiele warsztatów, które każdej z uczestniczek pozwalają pozyskiwać nowe umiejętności, przekraczać dotychczasowe horyzonty a niejednokrotnie otwierać nowe drogi życia. Odpowiadamy także na potrzeby związane z holistycznym podejściem do współistnienia z naturą. Prowadząc programy edukacyjne oraz projekty związane z podnoszeniem świadomości na temat związku człowieka z biodynamiką natury oraz jej cyklami. W tętniącym życiem świecie warto czasem zatrzymać się i powrócić do korzeni, by wspierać uzdrowienie zarówno jednostki, jak i planety. W naszej pracy kładziemy nacisk na harmonię z naturą, życie w zgodzie z jej rytmem oraz budowanie świadomości ekologicznej.

W 2023 podróże znów wróciły w pełnej obfitości. Zaczęłyśmy blisko, bo podróżą na Kresy, do WIlna, Trok i Kowna. Zobaczyłyśmy Kaziuki, słynny jarmark ku czci Księcia Witolda. Potem był Paryż…..bardzo Kobiecy, bo na Dzień Kobiet.

W marcu równie wspaniale udał się wylot do Mexyku i poznanie zupełnie innej kultury a przede wszystkim ciepło! 🙂 Byłyśmy w czasie Równonocy – magiczne przeżycie wspierane przez subtelne, boginiczne warsztaty Kobiecości. Jukatan nas w sobie rozkochał!

Następnie zaczęło się Rozwojowe Dolce Vita na soczystej Sycylii! Tydzień w retreacie na salinach. Tydzień objazdowego zwiedzania, smakołyków i dobrego wina. Tydzień slow file w magicznym kasztelu u wspaniałego Dottore, który uprawia 40 ha oliwek. W końcu tydzień jogi po Etną. Joga i uważność – czas dla zbierania sił i usprawniania ciała.

Nadeszła jesień a z nią Indonezja. 5 wysp: Bali, Gili Trangavan, Gili Meno, Gili Air i Lombok. Wyprawa pełna kontrastów! Od boskiego, rajskiego Bali przez dzikie Gili’s po jeszcze tubylczy i konserwatywny Lombok. Ogrom wrażeń, wspaniali ludzie, piękna przyroda oraz wszędobylska duchowość Bali.

We wrześniu mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty dla młodzieży europejskiej w ramach programu ERASMUS. I tak zaczęła się nasza działalność na rzecz edukacji młodych ludzi.

To był wspaniały rok! Kolejny 2024ty przyniósł ze sobą perspektywy na dynamiczny rozwój i nowe projekty dla Kobiet i Młodzieży a także międzynarodowe kooperacje i zalążki projektów naukowych.

Jeśli poszukujesz nowych wyzwań, chcesz edukować siebie i swoje pociechy oraz brać udział w wydarzeniach i projektach, które pozwalają na wzrost świadomości powiązania ludzi z naturą i biodynamiką ziemi – dołącz do nas! Jeśli pragniesz odkrywać to, co znajduje się poza strefa komfortu i prowadzi do nowych doświadczeń, w końcu chcesz być Kobieta renesansu i umieć poradzić sobie w każdej sytuacji oraz budować dobrą przestrzeń dla przyszłych pokoleń – to miejsce jest dla Ciebie.

Witamy!