24-31.08.2024 – NOWY JORK – śladami SEX and the CITY!

Autorski program naszego wspaniałego przewodnika Gabriela. Jest on fanem S&tC! Zna NY, jak własną kieszeń a w tej podróży przeprowadzi nas przez miejsca, w których żyje ten słynny film! 

1 dzień
Wylot do NYC z Warszawy. Przylot w godzinach popołudniowych. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. 
Czas wolny- aklimatyzacja, zapoznanie się z okolicą czas na pierwsze zakupy i wspólną kolację. Nocleg w hotelu.
Przylot z Warszawy nastapi na ten terminal lotniska JFK, z ktorego wylatywaly Dziewczyny podczas podrozy do Abu Dhabi!
2 dzień
Spacer ulicami Soho, miedzy innymi wizyta w slynnym sklepie w ktorym Carry zwykle przgrywala swoja walke z uzaleznieniem od zakupow butow, wizyta w Greenich Village, gdzie Charlotte kupila swojego „kroliczka”; lunch w kafeterii, w ktorej dziewczyny zwykle spotykaly sie na swoje wspolne brunche. 
Po poludniu Wall Street – budynek giełdy, Ground Zero (miejsce pamięci zamachu na WTC). Battery Park. Muzeum Indian Amerykanskich oraz Katedra Komercji.
3 dzień
Przyjazd podniebnym tramwajem na wyspe Rosvelta polaczona z wizyta w jednym z najslyniejszych parkow miasta z zapierajacym widokiem na wschodnia sciane Manhattanu oraz Brooklyn. Rockefeller Center – Dzielnica Diamentowa, Grand Central. Czas na lunch .
Słynne ulice: Broadway, 5th Avenue – wizyta w sklepach Prada oraz Tiffany, z ktorego pochodzi slynny pierscionek zarenczynowy Charlotte oraz wizyta w slynnej Bibliotece Narodowej, w ktorej Carry chciala wziac slub z Mr. Big ale Mr. Big sie nie pojawil 🙁 . 😉
Metropolitan Muzeum, Central Park – Pomnik Jagiełły, oraz najsylnniejsza fontanna Nowego Jorku – Bethesda.  
Drink w barze Scout – ktorego wlascielami byli Aidan i Steve. Powrót do hotelu. 
4 dzień
Spacer po Brooklyn Promenade oraz dzielnicy Cobble Hill w ktorej Miranda kupila dom po wyprowadzce z Manhattanu. Odwiedziny NASZEJ RZEZBY!!!!!  🙂 🙂 🙂
Lunch na statku, ktory oplywa cale miasto dokola polaczony z ogladaniem Statuy Wolnosci, Ellis Island oraz pieknej panoramy miasta z perspektywy wody.
Spacer po slynnym podwieszanym ogrodzie Chelsea High Line z wizytą w z słynnej cukierni Magnolia, w ktorej dziewczyny zaopatrywaly sie w słynne juz teraz na calym swiecie cupcake. 
5 dzień 
Zwiedzanie: Muzeum Przyrodnicze z jedną z najbogatszych kolekcji na świecie. Zwiedzanie dzielnic narodowych znanych z wielu filmów min Little Italy i Chinatown. 
Wieczorem wjazd na 86 pietro Empire State. Powrót do hotelu.
6 dzien 
Wyprawa na msze Gospel na Harlemie  🙂
Spacer ulicami Upper West Side – gdzie mieszkala Carry. 
Wizyta w Lincoln Center. To wlasnie tam miala miejsce akcja filmu West Side Story. Lunch w Hell’s Kichtten oraz spacer ulicami Boys Town. 
Wizyta w MePa – czyli Meat Packing District w ktorym swego czasu mieszkala Samanta oraz gdzie dziewczyny wpadaly czasem na drinka.
Wieczorny spacer Chelsea Piers polaczony z zachodem slonca w rytmach Tango. 
7 dzień
Czas wolny – ostatnie zakupy. Możliwość po wykwaterowaniu zostawienia bagażu w hotelu, Transfer na lotnisko. Wylot z NYC do Polski .
8 dzień (zmiana stref czasowych)
Przylot do kraju w godzinach popołudniowych
Zakończenie imprezy.
UWAGA:
Grupa podróżuje samolotem liniowym , na lotnisku w N.Y odbiera grupę przewodnik na stałe współpracujący z biurem , mieszkający w N.Y jego kwalifikacje i znajomość miasta są na najwyższym poziomie. 
Butikowa, mala grupa pozwala na spelnianie programowych ,,extra zyczen,, o ile są one realne i wszystkie je jednoglosnie zaakceptujemy 🙂 . Zatem oprócz wymienionego programu może czekać na nas wiele wspanialych niespodzianek 🙂 . Podobnie jak dziewczyny z Sex and the City bedziemy Paniami naszego czasu ! 😉 . 
CENA: 
ZAPEWNIAMY:
przelot samolotem Warszawa – Nowy Jork – Warszawa
6 noclegów w Motelu/Hotelu (poza Manhattanem) w pokojach 2 osobowych z łazienkami, TV, Suszarka, AC. WI FI, ręczniki  
6 śniadań 
ubezpieczenie NW i KL,
opieka przewodnika ze strony biura podczas pobytu w N.Y.
transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, 
 
Program realizowany jest transportem miejskim np. metrem, autobusami i busami .
W okolicach hotelu znajdują się centra handlowe i restauracje Hotel położony jest ok. 20 min jazdy samochodem od centrum Manhattanu.
Cena karty tygodniowej na metro wynosi 34 USD i uprawnia do przejazdów metrem i autobusami
Jednorazowy przejazd z hotelu na Manhattan wynosi 7 USD.
Transport metrem lub autobusami po NYC – dodatkowo płatny
 
 
 
Informacje podstawowe
Liczba mieszkańców: 8,5 mln
Konsulat RP: Konsulat RP: 233 Madison Avenue, New York, N.Y. 10016, tel. 646) 237-21-00,237-21-49 
Numer kierunkowy telefonu: 001/212 dla Manhattanu
Ważniejsze numery telefonu:
Policja: 911
Pierwsza pomoc: 911
Czas lokalny: Warszawa 12.00, Nowy Jork 6.00
Komunikacja miejska: 
Metro: Wejścia oznaczone są zwykle podświetlona kulą w kolorze czerwonym lub zielonym. Żetony kupujemy w kiosku przed przejściem przez automatyczną „bramkę”. Metro obejmuje 20 linii po których kursują pociągi zwykłe i ekspresowe nie zatrzymujące się na części stacji. Ogólna informacja znajduje się w Grand Central Station, tel. 532 49 00
Pociąg: Pociągi dalekobieżne i lokalne przyjeżdżają na Grand Central Station (skrzyżowanie 42nd Street i Park Ave) lub Pennsylvania Station (33rd St. i 7th Ave.).
Autobus: Autobusy kursują po mieście przez całą dobę po większości głównych alei i ulic. Przystanki autobusowe oznakowane są znakami w kolorach biało-czerwono-niebieskim i żółtą farbą na krawężniku. Numery autobusów poprzedzone są literami wskazującymi kierunek jazdy: BX – Bronx, B – Brooklyn, M – Manhattan, Q – Queens, S – State Island. Do autobusu wsiada się przednimi, a wysiada tylnymi drzwiami. Kierowcy płaci się gotówką albo żetonem takim jak w metrze. Planując przesiadkę należy poprosić o bilet przesiadkowy (transfer stub), który oddaje się kierowcy kolejnego autobusu
Nowy Jork uchodzi za handlową stolicę świata. Można tu kupić wszystko, wszędzie i o każdej porze. Głównym rejonem zakupów są okolice Midtown Manhattan. Do znanych domów towarowych należy Macy”s, Broadway przy 34 St, który jest podobno największym domem towarowym świata (5 mln dolarów dziennego utargu !).